masplus
Ücretsiz Deneyin

San Metal Başarı Hikayesi

  1. Ana Sayfa
  2. San Metal Başarı Hikayesi

Erdoğan Kalay

San Metal Ticari İşler Direktörü

san metal kapak
San Metal Başarı Hikayesi

MAS+ kullanımından önce işletmemizde geleneksel manuel yöntemler ile üretim takibi yapmaktaydık. Tabi insana bağlı bu yöntemler hataya çok müsait, bu nedenle hemen her gün ciddi verimsizlikler ve hatalar ile karşı karşıya kalınıyor ve fazlaca zaman kayıpları yaşanıyordu. MAS+ ile verilerin dijital takibini ve firma içerisinde gerçekleşen tüm bilgi akışını kağıtsız olarak gerçekleştirerek, bu verilere her yerden ulaşılabilir olmasını sağladık. Ayrıca MAS+ ı sürdürülebilirlik politikamızın çevreye etkisini pozitif yönde etkileyen bir platform olarak da nitelendirebiliriz. Kullandığımız enerji takip ve analiz platformumuz ile direk entegre çalışması enerji tasarrufu sağlarken, anlık değişimlerde makineye direk müdahale olanağı bizlere üretim kayıplarını minimize etmemizde ciddi katkılar sağlamaktadır.

MAS+’ ın kullanıcı dostu bir arayüzü, hali hazırda işletmemizde kullandığımız tüm dijital sistemler ile tam entegre olarak çalışması ilk tercih nedenimiz diyebilirim. Bunun yanında üretimin tüm geçmişine anlık ulaşılabilir yapısı, firmamızın dijital ikizine büyük veri tarafında ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu verilerin anlamlandırılarak geleceğe yönelik tahminleme altyapısı sayesinde daha verimli üretim yapmak mümkün.

Biz bu noktada MAS+ ile tam entegre çalışan Microsoft’ un Power BI aracını kullanarak verileri görselleştirirken, aynı zamanda konuşma dilinde sorduğumuz sorulara yapay zeka destekli yanıtlar alabiliyoruz. Doğru karar alma aşamasında işimizi kayda değer nitelikte etkileyen bu özellikler artık vazgeçilmezimiz diyebilirim. Platformun bulut entegrasyonunun yanında doküman ve KPI takibi, anlık bildirim gibi özelliklerini de diğer avantajları olarak sıralayabilirim.

Egebimtes ve MAS+ teknik destek ekibi kurulumdan bu yana ihtiyaç duyduğumuz her anda gerek yenilikçi çözüm önerileri gerekse hızlı geri dönüşleri ile her zaman yanımızda olduklarını hissettirdiler. Birlikte ürün kurulumunu ve süreç yönetimini ihtiyacımıza yönelik oluşturduk. Yapılabilecek geliştirmeleri fikir alışverişinde bulunarak hızlıca devreye aldık. Egebimtes kısa zaman içerisinde güvenilir bir teknoloji partneri olarak işletmemizin önemli iş ortaklarından birisi haline geldi. Kendilerine bu bağlamda tekrar teşekkür ediyorum.

san metal
Proje Künyesi

San Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ana Faaliyet Alanı: Beyaz Eşya
Sürüm: MAS 4.0
İş Merkezi Sayısı: 45
Proje Dönemi: 2021
Proje Süresi: 6 Ay