masplus
Ücretsiz Deneyin

Orhan Holding Başarı Hikayesi

  1. Ana Sayfa
  2. Orhan Holding Başarı Hikayesi

Ali Çetinbulut

Orhan Holding Bilgi Teknolojileri Bşk Yrd. Ve İcra Komitesi Üyesi

orhan holding icerik kapak
Orhan Holding Başarı Hikayesi

Otomotiv sektöründe üretim faaliyeti gösteren global bir şirket olarak, üretim yönetim sistemi seçimi bizim için stratejik bir karardı. Etkin bir sistem kurabilmek için karşılaştırdığımız ürünler arasında MAS+ maliyet ve esneklik avantajları ile daha uygulanabilir bir çözüm olarak öne çıktı. Çözümün bulut teknolojileri ile çalışabilmesi, bu sayede her üretim tesisi için ayrı maliyet kalemleri gerektirmemesi; ayrıca üretim tesislerimizin olduğu 14 ülkede oluşabilecek yerel ihtiyaçları karşılayabilecek olması bizim için önemliydi. Kullanıcı arayüzlerinin sade olması ve ihtiyacımız olan bir çok sürecin MAS+’da bulunuyor olması da bizim için sistemi hızlı devreye alma fırsatıydı.

“Devamlı İyileştirme”şirket değerlerimizden biri. Bu sebepten üretim sahasındaki verimlilik, kalite, kapasite değerlerinin daha etkin ölçülmesi ve daha iyiye götürülmesi bizim için çok önemli. MAS+ bize bu noktada ihtiyacımız olan tüm çözümleri üretti. Üretim hücrelerine koyduğumuz ekranlar sayesinde operatörlerimiz ile iletişimimizi dijitalleştirdik. Hem üretim hem de test ekipmanlarına bağlanarak istediğimiz tüm verileri alabildik. Böylece veri toplama aktivitelerini otomatize etmiş ve üretim süreçleri üzerinde tam hakimiyet kurmuş olduk. Üretim operatörlerine sağladığımız anlık performans bildirimi, kalite ve bakım ekiplerine yaptığımız anlık sorun bildirimi ile tüm saha ekiplerinin verimliliğini arttırdık. Kalite kontrol süreçlerimizin de etkinliği arttı. Yeni üretim yönetim sistemimiz sayesinde hem finansallarda hem de müşteri memnuniyetinde iyileşmeler oldu.

Bizim için önemli olan bir projeyi tüm ekibin işine hakimiyeti ve özverili çalışmaları ile zorlanmadan bir başarı hikayesine dönüştürdük. MAS+ ekibinin yıllardır üretim yönetim sistemi çözümleri geliştiriyor olması ekipte ciddi bir

üretim ve proje deneyimi oluşturmuş. Bu deneyimler sayesinde sistem tasarımı aşamasında bizlere farklı fikirler verebildiler. Projede karşılaşılan tüm teknik sorunlara çözüm önerileri sunabildiler. İlk günden itibaren projeyi sahiplenmeleri de bize başarıya götüren bir diğer faktördü. Projenin ilerlemesi için gereken esnekliği veya özveriyi ekip fazlasıyla gösterdi. Şirketimizin “Birlikte İleriye” mottosu ile uyumlu olarak ekipler projenin her aşamasında birbirlerini ileriye götürdü. Tüm proje ekibine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

orhan hosding
Proje Künyesi

Orhan Holding
Ana Faaliyet Alanı: Otomotiv
Sürüm: MAS 4.0
İş Merkezi Sayısı:200
Proje Dönemi: 2021
Proje Süresi: 6 Ay