masplus
Ücretsiz Deneyin

MAS+ Hakkında

  1. Ana Sayfa
  2. MAS+ Hakkında
MAS+ Hakkında

MAS+, Endüstri 4.0 ile birlikte başlayan dijital dönüşüm sürecine öncülük etme vizyonu ile geliştirilmiş olan Akıllı Fabrika Sistemi’dir. Türkiye pazarındaki ihtiyacı karşılamak amacıyla 2006 yılında geliştirdiğimiz MAS+ Akıllı Fabrika Çözümümüz, kısa süre içinde ülke çapında yaygın bir kullanıcı kitlesine ulaşmış ve alanındaki lider çözümlerden biri haline gelmiştir. Başta otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi & havacılık, gıda, medikal, makine imalat ve plastik sektörleri olmak üzere üretimin her alanında başarılı projelere imza atmıştır.

Amaç, kurumların rekabetçi pazar koşulları içinde, kurulu kapasiteleri ile ek bir makine veya kaynak yatırımı yapmaksızın üretim verimliliğini, kalite ve performansını artırmaktır. Öncelikle üretim sahasından anlık ve dijital olarak veri toplanır. Kağıtsız üretim ortamı oluşturulur. Verinin kesinliği ve dijital ortamda akışı sağlanır. Toplanan bu verinin bilgiye dönüş hızı artar. Bilgiye 7/24, her an, her yerden erişim imkanı kazandırır. Dijital, otonom, şeffaf ve izlenebilir bir üretim akışı sağlar.

01

 MAS Plus ile kurumsal bilgi birikimi, hafıza ve olgunluk oluşur. Edinilen bilgi, karar destek mekanizmalarına katkı sağlar,  sürdürülebilirlik ve sürekli iyileştirmenin önünü açar.

Esneklik prensibi üzerine kurulu altyapısı ile kullanıcı ihtiyaçlarına en yüksek seviyede cevap verebilmektedir. Sistem, sahadaki üretim akışlarının dijital ortamda modellenmesinden, veri toplama ve makinelerle haberleşme tekniklerine, veri depolama, veri işleme ve çevre sistemlerle entegrasyona kadar her adımda uçtan uca esnek bir şekilde yapılandırılabilir. Bir başka deyişle, MAS Plus’ı tercih ettiğiniz bir alana kurabilir, tablet, telefon veya bilgisayar gibi herhangi bir cihazdan erişebilir, üretim sahasındaki her bir makine veya üretim noktasından veri toplayarak saha ile çift yönlü haberleşme altyapısını oluşturabilir, fabrikanızda kullanmakta olduğunuz ya da gelecekte kullanmayı planladığınız sistemlerle de entegre ederek bu yatırımların verimliliğini daha etkili bir şekilde artırabilirsiniz.

MAS Plus, teknik anlamda yarattığı farkın yanı sıra, +30 yıldır üretim sektöründe edindiği tecrübe, yaygın servis ağı ve ekosistemindeki köklü iş ortağı yapısı ile projelerinde yüksek müşteri memnuniyeti ve katma değer sağlamaktadır. İlk uluslararası proje deneyimini Türkiye’de yürüttüğü projelerin yurtdışı ayağını devreye aldıktan sonra, uluslararası alanda kurduğu iş ortaklıklarıyla küresel pazarda da kalıcılığını sağlamıştır.

Önümüzdeki yıllar içinde stratejimizi ve hedeflerimizi işimize hakim olmak, ezber bozmak ve takımımıza sahip çıkmak üzerine kuruyoruz. Bir yandan çalışma alanlarımızda dikeyde uzmanlaşarak işimize değer katarken bir yandan da büyüyen ekibimiz ve genişleyen servis ağımız ile paydaşlarımızın günlük operasyonlarını sorunsuz bir şekilde yürütmelerini sağlayarak küresel çapta alanında sözü geçen bir oyuncu olmayı hedefliyoruz. Alanında uzman oyunculardan oluşan takımımızı kurarken, teknolojik anlamda da siber-fiziksel sistemler ve otomasyon, giyilebilir teknolojiler, arttırılmış/sanal gerçeklik, makine öğrenmesi ve yapay zeka gibi alanlarda Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz.