masplus
Ücretsiz Deneyin

Jantsa Başarı Hikayesi

  1. Ana Sayfa
  2. Jantsa Başarı Hikayesi

Ata Caner Çerçioğlu

Jantsa Yönetim Kurulu Üyesi

jantsa resim kapak
Jantsa Başarı Hikayesi

Üretim & Planlama tarafında yaşadığımız en büyük sıkıntılardan biri, ERP üzerinde yaratılan iş emirlerinin üretim sahasında anlık olarak görüntülenememesi ve sahada fiili olarak yapılan üretimin ERP üzerine anlık olarak yansımaması idi. Üretimde dijitalleşme adına kağıtsız üretim yapmak, oluşan verileri kişi hatalarından arındırmak ve otomatikleştirmek bizim için önemliydi. İyi bir analiz sürecinden sonra ERP ile MAS+ arasında oluşturduğumuz entegrasyon sayesinde bu problemlerimizi ortadan kaldırarak üretim sahamızı canlı olarak izlemeye başladık. Bunun yanı sıra üretim esnasında oluşan performans, kullanılabilirlik, kalite, OEE, duruşlar ve çağrıların anlık olarak görüntülenebilmesi ve hızlı bir şekilde aksiyon alınabilmesi süreçlerimizi olumlu yönde etkiledi, geçmişte yaşadığımız problemleri ortadan kaldırdı.

MAS+’ı seçmemizdeki en büyük etkenlerden biri Satış ve Analiz ekibinin konuya hakimiyeti, süreçlerimizi ve ihtiyaçlarımızı iyi analiz ederek doğru ve etkili çözümü sunabilmesi, kullandığımız PLC, kablolama, dokunmatik bilgisayarlar vb. tüm konularda tecrübesini ortaya koyarak doğru ürünleri seçmemizde yardımcı olması oldu. MAS+’ın temel yapısının süreçlerimizdeki özel ihtiyaçlar için geliştirilebilir olması, ERP’ler ile güçlü entegrasyon yapısı ve referanslarından aldığımız geri bildirimler de MAS+’ı seçmemizde önemli rol oynadı.

Bizim gibi 7/24 üretim yapan firmalarda, sistemlerin sorunsuz çalışması, operatörlerin hatalar ile uğraşmak yerine işlerine odaklanmalarını sağlamak, oluşacak hatalara ya da kesintilere anlık müdahale ederek sürekliliği sağlanmak, kısacası herhangi bir duruş yaşamadan verimli üretim yapabilmek çok önemlidir. Bir projeye başlayıp tamamlamak ve canlıya almak işin aslında kolay yanı. Zor olan kısım canlıya alınan uygulamanın sürdürülebilirliği, verimli kullanımı, geliştirilebilir olması, yeni devreye alacağımız süreçlerimize hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmesi. Bu yüzden çözüm ortaklarımızdan beklentimiz gün ve saat bağımsız olarak ulaşılabilir olmaları ve oluşabilecek problemler ile ilgili hızlı aksiyon alarak destek sağlamalarıdır. “MAS+ ekibi neyi farklı yapıyorlar?” sorusunun tam olarak cevabı da bu aslında. Projeye başladığımız andan itibaren gece gündüz ekip çalışması içerisinde yanımızda olduklarını ve desteklerini gösterdikleri için MAS+ ekibine teşekkür ederim.

jantsa logo
Proje Künyesi

Jantsa Jant Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Ana Faaliyet Alanı: Otomotiv
Sürüm: MAS 4.0
İş Merkezi Sayısı: 650
Proje Dönemi: 2016
Proje Süresi: 10 Ay